Kezdjük a külsőségekkel: Első ránézésre, sőt, még másodikra sem jutott volna eszembe, hogy egy Within Temptation/későbbiekben W.T. írva/ albumot tarok a kezemben. A borító grafikája kissé a kilencvenes éves számítógéphőseinek arculatát idézi, ami engem különösen meglepett, hiszen nem ehhez szokott hozzá a rajongó tábor. A 12 dalt tartalmazó albumot nagy lelkesedéssel várt rajongók többsége jól fogadta.
És elkezdjük lejátszani az albumot: Az intro teljesen rendben van, a kezdeti pillanatoktól visszaadja a W.T. hangzásvilágát, szinte érezzük arcunkon a hűs hajnali levegőt egy erdei vár erkélyén merengve. Az első dal a Shot in the Dark tükrözi az eddigi hangzásvilág egyediségét, illetve sajátosságait. Dallamos, számomra inkább kedves légkört teremtő, mint egy lövés a sötétben ... A többi dalt meghallgatva próbáltam asszociálni a régi nagy slágerek utódaira, gondolok itt a Memories, Stand my Ground, Mother Earth című zenékre stb. Őszintén szólva semmi olyan megfogalmazhatatlan érzésvilág nem ragad meg az album hallgatása közben, ami eddig az egyik kedvenc zenekarommá emelte a W.T.-t. Tehát számomra kicsit csalódás ez az album. De lehet az én elvárásaim voltak mesébe illők, vagy el kell fogadnom a klasszikus zenekarok változásait, ahogy próbálják egyre szélesebb és szélesebb körbe eljuttatni zenéjüket, eközben az alapötlet teljes megsemmisülése elkerülhetetlen...
Elfogulatlan véleménnyel viszont azt mondhatom, hogy egy jó kis új hullámú, igényesen elkészített lemezről beszélhetünk, és biztos vagyok benne, hogy sokatok kedvence lehet. Videó anyagban a Faster című dalhoz készítettek videóklippet.
Jó zenehallgatást, és kellemes napot kíván: Mr. Mortis Nightmare

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése